włoskie jedzenie w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci próbują mniej znane dania obiadowe – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku elementom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć również nie tak znane włoskie dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz potrawy z wielu części Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim klimacie koniecznie powinien obejmować też trunek. Lampka czerwonego wina to dla Włocha reguła. jedzonko Najbardziej popularne wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako klasycznie włoska, musi posiadać różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która potrafi przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film